Loading...
Dom i ogród

Centralny odkurzacz – czy można zainstalować go w starym domu?

Centralne odkurzacze zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Nie ma się czemu dziwić. W końcu są to urządzenia, których głównym zadaniem jest ułatwienie życia. Mówiąc wprost – to dzięki nim sprzątanie staje się przyjemniejsze, a do tego zdecydowanie krótsze. Centralne odkurzacze z roku na rok, zapewniają ogrom możliwości, które nie tylko warto poznać, ale również wykorzystać.

Gdzie zamontować centralny odkurzacz?

Do pewnego czasu tego rodzaju urządzenia stosowane były tylko w wielkich przedsiębiorstwach, jak np. budynki korporacji czy też placówki hotelowe. Klienci często korzystający z usług takich miejsc nie wiedzieli, iż to właśnie tutaj, w ścianach tego budynku znajduje się instalacja od centralnego odkurzania.

Od pewnego czasu tego rodzaju systemy oferowane są nie tylko dla przedsiębiorstw, ale również dla klientów indywidualnych – do domów jednorodzinnych, gdzie w znaczny sposób usprawniają wykonanie porządków. Zakup centralnego odkurzacza wymaga zainstalowania specjalnego systemu. W nowo powstających budynkach nie stanowi to żadnego problemu. Gorzej, jeżeli ma się do czynienia z budynkami starszymi. Czy i do nich będzie pasował centralny odkurzacz w Krakowie?

Remont starego domu

Nie będzie to łatwe zadanie, ale tak – centralny odkurzacz może zostać zamontowany w starym budownictwie. W pierwszej kolejności warto jednak sprawdzić, czy nie będzie się opłacało wykonać kompleksowego remontu poszczególnych powierzchni, tym bardziej, że montaż systemu wymaga inwazyjnej ingerencji w ściany budynku. Mówiąc wprost, skoro i tak w domach będzie bałagan, to dlaczego nie wykorzystać tego w sposób należyty?

Czy montaż centralnego odkurzacza w starym budownictwie jest skomplikowany? Tego typu zadanie na pewno wymaga stworzenia indywidualnej sieci. Niekiedy może się ona opierać na już istniejących kanałach wentylacyjnych. Wszystko zależne jest jednak od indywidualnego charakteru budynku. Jedno jest pewne – całościowy projekt razem z montażem powinien zostać oddany w ręce specjalistów. Osoby, które nie mają z tym doświadczenia, na pewno nie poradzą sobie z tym zadaniem.

Zalety centralnego odkurzacza

Czy centralny odkurzacz w Krakowie jest opłacalną inwestycją? Wiele osób na pewno dostrzeże zalety tego typu rozwiązania. Wśród najważniejszych plusów można wymienić m.in. to, że brudy nie są przechowywane w mieszkaniu. Można mieć więc pewność, że kurz nie będzie unosił się w powietrzu – co na pewno zostanie docenione przez alergików.
Do tego nie wymagają one tak częstego czyszczenia, jak to jest w przypadku tradycyjnych odkurzaczy. Są to również urządzenia, które zapewniają tę samą siłę ssania – niezależnie od tego, do jakiego poziomu worek jest napełniony. No i na samym końcu – wspomniana już wcześniej wygoda. Użytkownik nie będzie musiał przejmować się ciężkimi urządzeniami, które trzeba za sobą ciągnąć, jeżeli wybiera się tradycyjne metody sprzątania.