Loading...
Zdrowie i uroda

Co daje mezoterapia?

W poszukiwaniu skutecznych i szybkich metod poprawiania urody, sięga się po różnorodne zabiegi. Jednym z nich jest mezoterapia, która zyskuje w Polsce coraz większą popularność.

Mezoterapia jest niechirurgicznym zabiegiem medycznym, który pozwala wprowadzić substancje lecznicze bezpośrednio do skóry właściwej. Substancje te mogą posiadać różnorodne właściwości: odżywcze lub regeneracyjne. Mezoterapia jest najczęściej dzielona na dwa typy:

  • mezoterapię igłową
  • mezoterapię bezigłową

Już sama nazwa sugeruje, na czym polega poszczególny typ mezoterapii. Mezoterapia igłowa jest wykonywana przy pomocy igieł. Są to tak zwane mikro igły, które nie mają nic wspólnego z igłami kojarzonymi z zabiegami medycznymi. Igły stosowane w medycynie estetycznej nie są przez pacjentów odczuwalne. Sam efekt, jaki daje mezoterapia igłowa, jest w dużej mierze zależny od samej skóry.

Mezoterapia bezigłowa jest wykonywana przy pomocy znacznie nowocześniejszego sprzętu. W tym wypadku substancje lecznicze są dostarczane do skóry przy pomocy impulsów elektrycznych. Jest to metoda bezinwazyjna i bezbolesna. Mezoterapia bezigłowa powoli staje się standardem w większości dobrze rozwijających się krajów, jednak nie należy się bać mezoterapii igłowej, gdyż ona również jest bezpieczna i nie powoduje bólu. Doświadczony kosmetolog pomaga osiągać takie same efekty przy pomocy obydwóch mezoterapii.

Wiele pań zastanawia się, jak działa mezoterapia i jakie substancje są wprowadzane do wnętrza skóry podczas zabiegu. Zanim zdecyduje się na wykonanie tego zabiegu, warto umówić na wizytę w gabinecie kosmetycznym i porozmawiać z kosmetologiem na temat planowanego zabiegu. Z pewnością wytłumaczy on i rozwieje wszelkie wątpliwości tyczące się tego zabiegu. Dzięki temu pacjent może być przygotowany na to, jakim czynnościom zostanie poddany.

Substancje dostarczane skórze podczas mezoterapii są indywidualnie dobierane do potrzeb skóry. Często stosowana jest krzemionka organiczna, wyciąg z karczocha, ale zdarza się także zabieg z użyciem witamin czy kofeiny. Z pewnością doświadczony specjalista potrafi dostrzec potrzeby cery i wybrać składnik, który najlepiej się jej przysłuży.

Mezoterapia jest zabiegiem, który może przynieść wiele korzyści dla urody, odświeżyć twarz, zredukować oznaki zmęczenia i nadać jej promienny wygląd. Dobierając mezoterapię do swoich indywidualnych potrzeb, można skutecznie walczyć z mankamentami urody, z którymi nie radzą sobie tradycyjne kosmetyki. Zaletą tego zabiegu jest szybkość i efektywność, której nie gwarantuje żaden specyfik.

Mezoterapia nie jest zabiegiem tanim, jednak wiele pań podkreśla najwyższą satysfakcję po jego wykonaniu. Aby nie przepłacić, warto porównać ceny w różnych gabinetach kosmetycznych, szukać atrakcyjnych promocji, pakietów lub ofert zakupów grupowych. Prawdopodobnie cena mezoterapii zostanie jednak ustalona indywidualnie wobec zapotrzebowania skóry klienta i trzeba będzie zgłosić się na wcześniejszą konsultację u wybranego kosmetologa.