Loading...
Dom i ogród

Jak wygląda badanie kamerą termowizyjną?

Nowoczesne technologie umożliwiają nam zobaczenie rzeczy, których w wielu przypadkach nie mielibyśmy możliwości ujrzeć. Wśród nich znajduje się doskonale nam znana termowizja, która dopiero od niedawna zyskuje prawdziwą popularność.

Niegdyś badanie kamerą termowizyjną było zamawiane wyłącznie przez specjalistów. Dziś jest coraz częściej wykorzystywane przez właścicieli domów czy budynków w celu m.in. sprawdzenia stanu termoizolacji badanie kamerą termowizyjną. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają rozmaite problemy dziejące się poza zasięgiem ludzkiego wzroku. Mowa tu oczywiście o sprawdzeniu wcześniej wspomnianej termoizolacji, przebiegu instalacji elektrycznej czy zweryfikowaniu tego, czy w instalacji wodno-kanalizacyjnej nie powstała żadna nieszczelność, którą należy jak najszybciej usunąć.

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, czym jest termowizja. Jeszcze więcej nie ma natomiast pojęcia, jak wygląda takie badanie. Właśnie dlatego wyjaśniamy te istotne kwestie.

Badanie termowizyjne – jak wygląda?

Badanie za pomocą kamer termowizyjnych z technicznego punktu widzenia nie jest skomplikowane. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób obsłużyć urządzenie do badania, a także jak odczytywać wykonane za jego pomocą pomiary. Operator termowizji kieruje ją w konkretne miejsce i szuka punktu, który wyróżnia się mniejsza lub większą temperaturą od reszty otoczenia. Po znalezieniu wszystkich obszarów w wymiarze globalnym należy następnie kontynuować badanie punktowo. Pozwoli to na błyskawiczne i precyzyjne zlokalizowanie źródła problemu, a następnie podjęcie wszelkich niezbędnych działań w celu jego rozwiązania.

Podczas wykonywania badania termowizyjnego wykonywane są tzw. termogramy, czyli zdjęcia przedmiotu, które zapisywane są w postaci kolorowej mapy gradientu temperatury.

Ogromną zaletą badań z użyciem termowizji jest ich całkowita bezkontaktowość. Nie trzeba nawet za bardzo zbliżać się do badanego obiektu, aby móc sprawdzić jego temperaturę, co ma bardzo duże znaczenie.

Profesjonalne badanie kamerą termowizyjną w Poznaniu

Jeszcze do całkiem niedawna z tego typu rozwiązań nie korzystało zbyt wiele osób. Obecnie cieszą się one coraz większą popularnością i nie ma w tym w zasadzie nic dziwnego. Ludzie stają się coraz bardziej świadomi możliwości, jakie dają im badania kamerą termowizyjną. Widzą również rosnącą liczbę zalet tej opcji i to, jak bardzo może im pomóc w pozbyciu się problemu z wychładzającym się szybko mieszkaniem czy nieszczelną instalacją wodą.

Na rynku funkcjonuje pewna ilość firm, które oferują usługi w zakresie termowizji i nie tylko. Niewiele z nich jednak ma tak ogromne doświadczenie jak Termo-Lab. To przedsiębiorstwo zajmuje się przeprowadzaniem badań termowizyjnych już od bardzo długiego czasu, a jego pracownicy mają ogromną wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. Dlatego decydując się na ich usługi, można mieć absolutną pewność, że wszystko zostanie zrealizowane w pełni profesjonalnie i ze spełnieniem najwyższych możliwych standardów.

Jaka jest cena badania kamerą termowizyjną?

Cena takiego badania różni się w zależności od firmy z jakiej skorzystamy. Koszt usługi może też różnić się w zależności od miasta, w którym ją wykonujemy. Polecamy zapoznać się z ofertą Termo-Lab, która oferuje badania kamerą termowizyjną w Poznaniu i okolicach i dowiedzieć się jaka jest cena badania domu kamerą termowizyjną w Poznaniu.