Loading...
Dom i ogród

Kuchnie na wymiar – najczęstsze błędy

Wybierając meble kuchenne na wymiar w Katowicach, dostajesz znacznie większe pole manewru, niż w przypadku standardowych rozwiązań oferowanych przez sklepy sieciowe. Spersonalizowany projekt jest jednak obarczony pewnym ryzykiem, o którym należy pamiętać. Inwestycję należy bardzo dobrze przeanalizować, przemyśleć i zaplanować pod kątem podstawowych zasad urządzania kuchni oraz własnych preferencji, aby uniknąć poniższych błędów.

 Zaburzona ergonomia

Ergonomia w sztuce projektowania kuchni to podstawa. Cała idea polega na tym, w pomieszczeniu pracowało się efektywnie i szybko. Najważniejszym kuchennym przykazaniem jest wierność zasadzie „złotego trójkąta roboczego”, która polega na właściwym rozmieszczeniu lodówki, zlewozmywaka oraz kuchenki. Podstawowy błąd to stawianie jeden ze sprzętów tuż obok zlewu. Wielki wpływ na komfort pracy w kuchni ma także powierzchnia blatu roboczego. Jeśli jest go za mało, wszystkie czynności stają się uciążliwe.

Kuchnia na wymiar w Katowicach powinna być dopasowana do Ciebie, a nie Ty do kuchni. Przy zdejmowaniu wymiarów koniecznie uwzględnij wzrost wszystkich użytkowników. Efektem pominięcia tej kwestii może być np. zbyt niski blat, przy którym praca kończy się bólem w krzyżu. Często odstęp między zabudową dolną a górną wynosi za mało i wtedy o guza nie trudno. Niezbyt rozsądne jest także wieszanie szafek zbyt wysoko, co wymaga wchodzenia na krzesło, żeby z nich skorzystać. W przypadku małych kuchni blokowych częste potknięcie stanowi za mała ilość miejsca między rzędami mebli. To sprawia, że trudno jest obrócić się wokół własnej osi, nie mówiąc już o wygodnej pracy.

 Kiepska organizacja

Aranżując meble kuchenne na wymiar w Katowicach, powinieneś zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Owszem, kuchnia ma cieszyć oko i stanowić ozdobę domu, ale przede wszystkim musi być praktyczna. Niezbędna jest właściwa organizacja poszczególnych elementów, aby ich użytkowanie wiązało się z wygodą. Spory błąd stanowią półki w dolnej zabudowie. Kosztują mniej, ale trudniej w nich utrzymać porządek, a żeby dostać się do zawartości, trzeba się schylić. Lepszą opcją są szuflady, które można wyposażyć w separatory i organizery. Dzięki temu zawsze będziesz wiedział, gdzie jest dany przedmiot oraz łatwo po niego sięgniesz.

Podobnie jest z szafkami narożnymi będące wyzwaniem dla mniej sprawnych osób. Dobrze jest w takiej sytuacji zainwestować w specjalne systemy wysuwne, które zapewnią komfort i uchronią przed bólem pleców czy nabiciem guza.

Brak miejsca

Na projekt swojej kuchni na wymiar w Katowicach patrz przez pryzmat funkcjonalności. Zastanów się, czy będziesz miał wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie. Produkty spożywcze czy przybory kuchenne zalegające na blacie wprowadzają nieład i ograniczają miejsce robocze. Zastanów się, czy nowe meble pomieszczą wszystkie elementy.
 
Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń, zakup mebli kuchennych na wymiar w Katowicach okaże się strzałem w dziesiątkę. Ważne jednak jest, żebyś podszedł do projektu wnikliwie, drobiazgowo i rozsądnie. To uchroni Cię przed błędami oraz oszczędzi rozczarowań.